Visioon ja väärtused

Tugev alus Honkale, mis on juhendanud meid läbi aastate

Honka visiooniks on luua kaasaegset ja isikupärast elukeskkonda traditsioonilise puidumaterjali abil. Keskkonna teadlikkus on loomulik osa kõiges selles, millega me tegeleme: alates planeerimisprotsessist kuni valmistooteni. Võib öelda, et oleme puu-usku. Puit on olnud meie piirkonnas aastasadade vältel põhiliseks ehitusmaterjaliks. Massiivpuidust maja on soe ja hingav. Puitmaja on tervislik maja.

 

Massiivpuidust ehitamine on viimaste kümnendite jooksul teinud läbi olulise  arengu. Palkmaja pole enam pelgalt samblaga tihendatud ümarpalgist tareke vaid kõrge energiatõhususega kaasaegne elukeskkond, mille vorme piirab ainult fantaasia. Kodu ehitamine on pikaajaline investeering, millest sõltub otseselt meie ja järeltulevate põlvkondade elukeskkonna kvaliteet. Honka maja on investeering, mis tagab tervisliku elukeskkonna ja väärtustab inimest. Teame ju, et palkmajad on astmaatikutele ja allergikutele sobivamad just tänu puidu unikaalsetele tervistavatele omadustele.

Honka poolt pakutavad lahendused on läbinud põhjalikud uuringud ja katsetused koostöös erinevate teadusasutustega. Erilist rõhku on pööratud niiskusturvalisusele ja energiatõhususele. Nimelt on niiskus tule järel kõige suurem probleemide tekitaja nii hoonetele kui inimese tervisele. Üha karmimate energiatõhususe nõuetega kasvavad ühtlasi niiskusest tulenevad riskid ja siin pakub just puit turvalisust, suutes iseseisvalt reguleerida ja hoida õhu niiskust inimesele optimaalses vahemikus.  Puit on taastuv ja samas taaskasutatav loodusvara, mille töötlemiseks vajaliku energia hulk on 50% väiksem kui tsemendi tootmisel ja 80% väiksem kui telliste tootmisel. Honka tootmisprotsessides pööratakse tähelepanu ökonoomsusele ja energiatõhususele, taotledes maksimaalsel määral toorme ärakasutamist. Jäägid, millel puudub tootmisväärtus, põletatakse soojuselektrijaamas. Iga Honka maja on ökoloogiline, kordumatu, tervislik, turvaline ja hea koduks või elamiseks.

 

Honka ökoloogilised, luksuslikud majad on disainitud pakkumaks kõike vajalikku, mis teeb ühest majast kodu. Tänane tarbija soovib kaasaegset maja. Tarbija eelistustes on kõrgel kohal nõuded turvalisusele, kestvusele ja ökoloogilisusele, hinnates ka modernsust ja funktsionaalsust. Oskusliku ja tasakaalustatud projekteerimisega tagame head energiatõhususe näitajaid, säilitades samas tervisliku elukeskkona. 

 
Just see loob visioonist väärtuse.